MİA'DA HİJYEN

MİA Anaokulunda sadece hijyene çok önem vermekle kalmayıp çocuklarımıza hayat boyu sürecek hijyen alışkanlıklarını öğretmekteyiz. Hijyen müfredatımızın önemli bir parçası olup el yıkamanın, diş fırçalamanın ve kişisel bakımın önemini şarkılar, oyunlar ve etkinlikler ile çocuklarımıza anlatmaktayız.

 

Hijyen Standartlarımız

Temizlik  personellerimiz  belirli bir temizlik planı dahilinde kendi sorumluluk alanlarındaki formları doldurarak sistemli bir şekilde temizlik yapmaktadırlar. Okulumuz  temizlik planı ve acil ihtiyaçlar dahilinde periyodik olarak temizlenmekte ve bu akış formlar ile takip edilmektedir.

Buharlı Temizlik

Okulumuzu vakumlu ve buharlı Karcher marka endüstriyel buharlı temizlik makineleri ile dezenfekte etmekteyiz.

Buharlı temizlikte var olan yüksek sıcaklıktaki buhar, mikrop, virüs, mantar, alerjilere yol açan akarlar ve  mayt gibi mikroorganizmalara karşı 100% etkilidir.

 

Buharlı temizlik;

* Uygulandığı alandaki tüm mikropları, yüksek ısı ve basıncın etkisiyle yok eder.

* Arkasında kalıntı bırakmaz.

* Temizlik yaparken aynı anda sanitasyon da yapar.

 

Tüm zeminlerde etkili olan bu makineler sıcak buharda püskürtebildiği için özellikle tuvaletlerimizi, sınıflarımızı ve ortak alanlarımızı çok etkili bir şekilde dezenfekte edebilmekteyiz.

Organik Temizlik

Silerek temizlemede 100% organik olan Ugreen Ürünlerini  kullanmaktayız. Tamamen doğal ve etkili olan bu ürünler bir çok kimyasal temizlik malzemesinde bulunan Klor, Sles ve paraben gibi maddeleri  kalıntı olarak bırakmaz ve daha sağlıklı bir ortam sağlar.

 

zurafa-anaokulu-ugreenclean

 

Su ve Hava Kalitesi

Okulumuzda kullanmakta olduğumuz damacana su pompaları, 15 günde bir sirkeli su ile dezenfekte edilmektedir.

 

Okulumuzda sınıflar, genel alanlar ve yemekhane günlük olarak havalandırılmaktadır.  Özellikle uyku odasındaki havayı kontrol etmek ve temizlemek için Hepa  filtreli  hava temizleme cihazını her zaman çalıştırmaktayız.

 

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.