MİA'DA GÜVENLİK

Ataşehir MİA Anaokulunda güvenlik en önemli önceliklerimizden biridir. Belirli aralıklarla denetlenen tüm güvenlik süreçlerimizi Türkiye’nin tek okul güvenlik firması olan City Group Security firması danışmanlığı ile oluşturduk.

Sınıflar, Oyun Alanları ve Genel Alanlar

Ataşehir MİA'daki mobilyalar çocuklar için özel üretildi. Köşeleri korumalıdır, masaların ayakları ahşaptan yapılmıştır ve mobilyalar yerlerine sabitlenmiştir. Okulumuz ve sınıflarımız, öğretmenlerin tüm çocukları görsel ve sesli olarak kolayca denetleyebileceği şekilde tasarlanmıştır. Tüm Kapılar ve dolaplar sıkışmayı önlemek için stoperler ile donatılmıştır, tüm prizlerimiz güvenlik kilitlidir, risk oluşturabilecek tüm köşeler kaplanmıştır, pencereler çocukların ulaşamayacağı yüksekliktedir. Çocuklar okul içinde mutlaka bir öğretmen refakatinde hareket eder.

Kadromuz

Tüm öğretmenler ve çalışanlar çocuklar için hazırlanmış olan ilk yardım eğitiminden geçmiştir ve sertifikalıdır.

Acil Durumlar

Okul binamız 2014 yılında, en son deprem yönetmeliğine uygun şekilde anaokulu olarak inşa edildi. Okulumuzun her noktası ve bahçesi 30 adet CCTV kamera ile izlenmektedir. Okulumuzda her odada duman dedektörleri bulunmaktadır. Acil durum planlarımız hazırdır ve 3 ayda bir oyun şeklinde tatbikat yapılmaktadır.

Servis

Uzun süredir beraber çalıştığımız servis şoförümüzün tüm psikoteknik, göz sağlığı ve adli sicil kontrolleri yapılmıştır. Servisimizde çocuklar uzun süredir beraber çalıştığımız hostesimiz eşliğinde seyahat eder. Her çocuk bir koltuğa oturur ve emniyet kemeri kullanır. Servisimizin hızı ve konumu velilerimize açtığımız uygulamamız aracılığıyla anlık olarak izlenebilir.

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.