TARİHİMİZ

Ataşehir MİA Anaokulu olarak güvenli ve sevgi dolu ortamımızda çocuklarımıza hizmet vermekteyiz.

Fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerinin çok büyük bir kısmını tamamladıkları bu yaşlarda, yüzlerce çocuğun hayatına dokunup onların gerçek potansiyellerine ulaşmalarını sağladık.

Onları her zaman bir bütün olarak gördük; kendilerini ait hissettikleri, pozitif ilişkiler kurdukları, hayal güçlerini geliştiren güvenli bir öğrenme ortamı sağladık.

İradelerinin gelişmelerine yardım ederken kendi kararlarını vermeleri için onları özgür bıraktık; kendi başına düşünmelerini ve başarmalarını sağlamak için uygun ortamlar yarattık.

Çocuklarımızın fiziksel, bilişsel, duygusal ve ahlaki kapasitelerinin gelişmesini destekleyen bu bütüncül yaklaşım, hem müfredatımızın hem de eğitim felsefemizin en önemli parçasını oluşturdu.

Geçmişimizde olduğu gibi gelecekte de çocuklarımızı her şeyin merkezine yerleştirip kendine güvenen, bağımsız, yaratıcı, iletişimi kuvvetli ve mutlu çocuklar yetiştirmeye devam edeceğiz.

Burası MİA

 

Burası, çocuğunuzun mutlu bir geleceğe ilk adımlarını atacağı yer. 
Onu bekleyen geleceğe güçlü bir şekilde hazırlandığı yer.
Kendi kararlarını vermeyi öğrendiği ve yaptığı seçimlerle içindeki potansiyeli keşfettiği yer.

Çocuğunuzun sizden bağımsız olarak atacağı ilk adımlar, sizin için olduğu kadar bizim için de çok değerli. İşte bu yüzden Ataşehir MİA’da çocuğunuzun içindeki potansiyele ulaşabilmesi, mutlu bir ortamda güçlü eğitim programlarıyla yeteneklerini geliştirmesi için çalışıyoruz. 

Biliyoruz ki, kendi seçimlerini yapabilen ve potansiyellerine ulaşabilen çocuklar, mutlu çocuklardır.

Ve özgür bir ortamda hayata attıkları ilk adımlar da, onları mutlu bir geleceğe hazırlar.

 

İşte MİA, bu yüzden var.

 

 

KADROMUZ

20 yıldır okul öncesi eğitimin içinde olan psikolog müdürümüz Aysun Aydın  bir çok önemli özel öğretim kurumunda  rehberlik ve yönetici pozisyonlarında görev almıştır.

Uzman okul psikoloğumuz pedagojik formasyona sahip olup 4 yıllık lisans ve 2 yıllık yüksek lisans mezunudur ve 5 gün tam zamanlı olarak görev yapar.

Okulumuzda görev yapan öğretmenler üniversitelerin Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümü ve Kız Meslek Liselerinin Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunudur.

Ataşehir MİA'nın deneyimli öğretmenleri çocukları ve mesleğini seven, tecrübeli, güvenilir, sağlıklı, referans gösterebilen bireyler arasından seçilir ve adaptasyon eğitiminden sonra işe başlar. Sınıf öğretmenlerimiz, en az 2 yıl, en çok 8 yıldır okulumuzda görev yapmaktadır.

MİA'da okul öğretmenlerine yönelik sertifikalı hizmet içi eğitimler ve seminerler yıl boyunca düzenlenmektedir.

Müzik, Beden Eğitimi, Modern Dans – Bale, Yaratıcı Drama ve İngilizce dersleri de alanında lisans eğitim yapmış, formasyon sahibi öğretmenler tarafından verilir.

BİNAMIZ

Anaokulu binamız Ataşehir, Küçükbakkalköy  ilçesinde merkezi bir konumda olmakla beraber şehrin gürültüsü ve karmaşasından uzakta yer alıyor.

Anaokulu binası olarak tasarlanan okulumuzun binası, 2014 yılında deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde inşa edildi.  İç mimarımız ve pedagojik danışmanlarımız denetiminde çocuklarımızın  ilgi, sevgi ve güvenliklerini sağlayacak mimari özellikler gözetildi.

Toplamda 750 m2 kapalı alanı olan okulumuzda 6 sınıf, 9 tuvalet, bir uyku odası, bir yemekhane, bir çok amaçlı salon ve bir adet sanat odası bulunuyor. Yerden ısıtmalı olan okulumuzda bütün sınıflar geniştir ve bol güneş alır. 

Okulumuzun her katında duman sensörleri bulunur ve her sınıfın yangın merdivenlerine çıkışı vardır. Her katta yangın hortumları ve yangın tüpleri mevcuttur.  

Okulumuzun yangın ve deprem tahliye planları hazırdır ve belirli aralıklarla tatbikatlar yapılır.

Ataşehir MİA, çocuklarımızın güvenliğini sağlamak için City Group Security firması tarafından denetlendi ve akredite edildi.  Binamızda çocuklarımız için risk teşkil edebilecek her alan belirlendi ve gerekli önlemler alındı.  

Toplamda 280 m2 olan bahçemiz, çocuklarımızın güvenle ve eğlenerek oynayabileceği şekilde tasarlandı.  Bahçemizi, çocuklarımızın oyun oynarken bilişsel ve motor becerilerini geliştirebileceği nitelikli oyuncaklarla donattık.

Arrow
Arrow
Slider

GALERİ

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.