Yaz Okulu Giriş

Sportif ve kültürel etkinlikler ile zenginleştirilmiş yaz programımızla, çocukların fikir ve düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri, keşfedebilecekleri, olumlu yaşantılar geliştirebilecekleri ortamlar hazırlayarak kalıcı öğrenmelerini ve neşeli bir yaz geçirmelerini sağlamaktayız..

Pasaportumla Dünyayı Geziyorum

Dünyamız farklı ülkeler ve kültürler ile dolu.  Biz bu yaz kendi pasaportumuzu yapıp Dünya çevresinde hayali bir geziye çıkacaz. Bu gezide farklı ülkeleri, insanları, kültürleri, dilleri ve  yemekleri birlikte keşfedeceğiz.  Bu süreçte Dünya’nın ne kadar büyük olduğunu anlayıp farklı kültürler hakkında farkındalık kazanacağız.

 

Safari Maceraları

Dünyamız bir çok farklı coğrafyada yaşayan farklı hayvanlar  ile dolu.  Bu macerada farklı boyutlarda farklı yerlerde yaşayan bir çok farklı hayvan ile tanışıp onlar hakkında bilgi edineceğiz.  Hayvan temalı el kitapları, çıkartmalar, kitaplar ve oyunlar ile hayvanlar dünyasını keşfe çıkacağız.

 

Masal ve Hayal Atölyeleri

Masal atölyelerimize katılan her çocuk kendi hayal güçlerini alarak geliyorlar.  Önce herkes nasıl bir masal düşlediğini anlatıyor. Masalın nerde geçeceğinden tutunda masalın nerde geçeceğine kadar beraber karar veriyorlar. Sonra her çocuk kendi hayalindeki masalı anlatmaya başlıyor. Aslında her biri birer kahraman olan çocuklar anlatırken canlandırıyor; canlandırırken kendileri masalların birer parçası oluyorlar.

 

Sokak ve Su Oyunları

İp atlama, yakan top, seksek, su oyunları.

 

Yaratıcı Sanat Atölyeleri

Resim, boyama ve baskı atölyeleri.

Ahşap Atölyeleri

Heykel ve Çömlek Atölyeleri

 

Kişisel Gelişim Atölyeleri

Pikolo ile felsefe öğreniyorum.

Dikkat Çalışmaları.

Duygu Atölyeleri

Görgü kuralları ve Pozitif değerler

 

Yüzme

Fiziksel koordinasyonu ve kondisyonu geliştirmede önemli bir yer tutan yüzme anaokulu çağındaki çocuklar ile bir bütünlük kurar. Derslerimiz çocuklar ile çalışmada tecrübeli milli su topu takımı antrönörlerimiz ve kendi öğretmenlerimiz eşliğinde Let’s Club yüzme havuzunda verilmektedir. Çocuklar yüzme derslerinde eğlenerek yüzmeyi öğrenirken fiziksel koordinasyonları ve motor becerileri artar.  Bu süreçte sosyalleşirken kendilerine olan güvenleri artar.

 

Yeşil Nesil Atölyeleri

Toprağa dokunmak, yalın ayak üzerinde yürümek, rüzgarı hissetmek, çiçekleri koklamak, oynamak ve keşfetmek. Bunlar çocukların en önemli öğrenme araçları. Bundan dolayı haftanın bir gününü Polonezköydeki doğa atölyemizde geçiriyoruz. Derslerimizi orda yapıyoruz, yemeğimizi orda yiyoruz ve bir çok farklı etkinlikler yapıyoruz.

Yaptığımız bazı Atölyeler.

Tarım Atölyesi

Çadır Kurma Atölyesi

Arkeoloji Atölyesi

Karınca Evi Atölyesi

Survivor Parkuru

 

Binicilik

Son derece faydalı olan ve çocukların çok sevdiği binicilik dersi kas ve motor gelişimini desteklemektedir.  Profesyonel eğitmenler ve üst düzey güvenlik önlemleri ile yaptığımız binicilik derslerimiz ile çocuklar aynı zamanda hayvan sevgisinide öğrenmektedirler.

 

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.