Meet the Masters

Meet the Masters sanat tarihinin Picasso veya Matisse gibi önemli sanatçılarını, eserlerini ve yöntemlerini anlatan bir sanat programıdır. Çocuklarımız sadece bu büyük ustalar ile tanışmak ile kalmazlar, eserlerini yeniden yaparak hayal güçlerini geliştirirler.

 

Büyük sanat ustaları bizlere muhteşem bir miras bıraktı. Bu başyapıtlar hakkında çocuklara verilen eğitim onların zihnini açar ve onlara bir ömür boyu sürecek sanat takdirini kazandırır.

Meet the Masters bunu 3 adımda yapar….

İlham: Öğrencilere sanatçıların hayatları ve ünlü eserleri slaytlar, oyunlar ve müzik aracılığıyla anlatılır. Etkileşimli sorular ve multimedya içeriği ile sınıflar öğrencilerin büyülendiği bir sanal müzeye dönüşür.

Eğitim: Çocuklar önceden hazırlanmış çalışma kağıtları üzerinde kendi hızlarında daha çok renkli kalemler ile çalışmaya başlarlar. Bu çalışmalar ile renkleri Monet’den, doku’yu Van Gogh’dan ve portreyi Leonardo da Vinci’den öğrenecekler.

Proje: Çocuklar öğretilen usta ile aynı tarzda, stilde veya aynı konuda adım adım sanat projelerine başlarlar. Bu projeler donanımlı sanat odamızda sulu boya, pastel, bamboo fırçalar ve kil gibi farklı malzemeleri kullanılarak yapılır. Çocuklar Ustaların eserlerini yorumlarken yaratıcılıklarını keşfederler ve yeteneklerini geliştirirler.

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.