Dino The İncredible Years - Sosyal ve Duygusal Gelişim Programı

Klinik çalışmalara dayalı The Incredible Years® Dinasour's Social Skills programı çocuklara, duygularını anlama ve iletişim kurma, etkili problem çözme stratejilerini kullanma, öfkeyi yönetme, arkadaşlık ve konuşma becerilerini yönetme becerilerini öğretirken onların akademik becerilerini geliştirmektedir.

 

THE INCREDIBLE YEARS- DINOSAUR’S SOCIAL SKILLS AND PROBLEM SOLVING IN THE CLASSROOM programı anaokulu çağındaki çocuklara genel sosyal, duygusal ve akademik yetkinlikler kazandırmak için tasarlanmıştır. Bu hedeflere ulaşmak için problem çözme, sosyal beceriler, çatışma ve öfke yönetimi, duygusal okur-yazarlık, uygun okul davranışları ve okuma, yazma ve iletişim gibi becerilerini öğretmektedir.

MİA’ da çocuklarla birlikte keyifle yürüttüğümüz bu programda çocuklar ilk olarak programın maskotları Dino ve Wally gibi kuklalarla tanıştırılır ve özdeşim kurarlar. Program dahilinde çocuklar; sınırlar ve kurallarla, duyguları ve doğru davranış kalıplarıyla tanışarak problem çözme becerilerini geliştirmektedirler. Tüm bu içerikleri günlük yaşantılarına aktarıp geliştirebilmeleri adına çeşitli yöntem ve zengin materyaller kullandığımız programın ev etkinliği uzantıları da çocukların öğrenmesini artıran önemli etkenlerden biridir.

Okul psikoloğumuzun sınıf öğretmeni ile verdiği bu dersler bilişsel ve davranışsal odaklı olup aşağıdaki metodları kullanmaktadır

• Rol oynama ve uygulamalı
• Çocuk kuklaları ve renk kartları
• Çıkartmalar,ve teşvikler
• Küçük grup uygulama faaliyetleri
• Ebeveynlerle ev aktiviteleri

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.