Çocuğunuzun Sanat Çalışmalarıyla Yapılabileceğiniz 4 Şey

Yazar MİA Anaokulları - 28 Mayısıs 2019 215 görüntüleme    

Çocuğunuzun anaokulunda yaptığı el sanatları ve sayısız çizimleri ne yapacağınızı bazen bilemezsiniz. Oğlum Hollis anaokulunu henüz bitirdi ve onun yaptığı her şeyi hava geçirmez plastik bir saklama kabında saklıyorum. Bunların saklama kabında durmasındansa evin içinde daha iyi yerler olduğuna eminim. Birçoğumuz çocuklarımızın çalışmalarını büyüdüklerinde onlara gösterebilmek için saklıyoruz fakat hala küçüklerken bu çalışmalarla çok ilginç şeyler yapılabilir. Sizlere önerebileceğim 4 basit yöntem şu:

Resmi Çağa Uydurun

En sevdiğiniz parçaları seçin ve tarayarak bilgisayara aktarın. Bu çalışmaları bir slayt gösterisi haline getirerek ekran koruyucusu olarak kullanabilir, geniş ailenizle paylaşabilir veya kişisel eşyalar konusunda uzmanlaşmış bir firmaya yollayabilirsiniz. Üzerinde bu çalışmaların basılı olduğu kahve bardakları, sepetler ve tişörtler sipariş edebilirsiniz. Bunlar ayrıca yakın aile dostları için de harika birer hediye olacaktır.

Dekorasyon Eşyası Olarak Kullanın

Çocuğunuzun çalışmalarını evinizde kullandığınızı düşünün. Bu çizimleri parçalara ayırın ve bunlardan onunla birlikte çeşitli süs eşyaları ortaya çıkarın veya sevdiklerinize verilecek hediyeleri kaplamak için bu çalışmaları kullanın.

Kendi Sanat Galerinizi Oluşturun

Evde kendi sanat galerinizi üç basit yöntemle oluşturabilirsiniz:

1. Boyutları ve renkleri birbirinden farklı birkaç çerçeve alın. Camı mantar panolarla kaplayın. Ya da asmaya hazır birkaç mantar pano alın.
2. Çerçeveleri göz hizanızdan biraz daha aşağıya asın ki çocuğunuz da bunun zevkini çıkarabilsin. (Küçük çocuklar için raptiyelere ulaşamadıklarından emin olun.)
3. Çocuğunuza hangi çalışmalarını asmak istediğini sorun ve her ay yeni bir tane asmak için birlikte çalışın.

Dünyayı Daha İyi Bir Yer Haline Getirin

Çocuğunuzla oturun ve başkalarıyla paylaşmak için birkaç çalışma seçin. Resmin arkasına anlamlı bir mesaj yazın veya çizimi bir kartpostal haline getirin. Bir sosyal merkez, çocuk hastanesi, huzurevi, itfaiye merkezi veya polis karakolu seçin ve bu mesajı başkalarına da yayın. Çocuğunuz bu yolla nezaket kurallarını da öğrenecektir!

https://www.primroseschools.com/blog/4-things-to-do-with-your-childs-artwork/

Sosyal Medyada Paylaş!

EN ÇOK OKUNANLAR

Küçük Çocuklara Sağlıklı Alışkanlıklar Kazandırma

04 Kasım 2019

Fiziksel eğitim programlarına katılan çocukların, yetişkinliklerinde daha aktif ve sağlıklı olduğu bilinmektedir. Mia Anaokulunda her gün, her yaş grubundan çocukların, sağlıklı birer vücuda, kalıcı sağlıklı alışkanlıklara ve yüksek bir özgüvene sahip olmalarına yardımcı olacak fiziksel aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Çeşitli yaş gruplarından çocukların sağlıklı alışkanlıklar edinmesi süreci ile ilgili önerilerinden yararlanarak bu süreci zenginleştirebilirsiniz. Bebekler: Bebekler bile […]

04 Kasım 2019

göz at

Resim Yapmanın Çocuk Gelişimine Katkıları

03 Mayısıs 2019

Çocuklar, resim yaparak hayal dünyalarını daha da geliştirip iç dünyalarını yansıtırlar. Özellikle henüz konuşmayan, konuşsa bile kendini doğru bir şekilde ifade edemeyen çocuklar için resim yapmak bir iletişim aracıdır ve resim yaparak birçok şeyi bize anlatabilirler. Ayrıca konsantrasyon, sağ ve sol beynin çalışması ve özgüven için de olumlu katkıları bulunmaktadır. Çocuklar için Resim Yapmak Çocuklar […]

03 Mayısıs 2019

göz at

abone ol

Güncel içeriklerimizden haberdar olun

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.